KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturgrupp 7764293
*
nr 776 4293
Skulpturgrupp
Keramik, Björnar, höjd: 20
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 19:49:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 18:34:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar keramik konsthantverk skulptur skulpturgrupp
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:12
-
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36
-
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:04
-
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:35
-
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50
*
Skulpturgrupp
nr 776 4293
Skulpturgrupp
Keramik, Björnar, höjd: 20
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 18:34:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björnar keramik konsthantverk skulptur skulpturgrupp
-
7088 Dalahäst
höjd: 13 cm. Längd: 12 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:12 -
8110 Skulptur
Afrika. Höjd: 29cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:36 -
7386 Skulptur
Alla Eberling, "Tor" järn. Signerad AB-67. Höjd: 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:55
-
7392 Skulptur
Allan Ebeling (1897-1975), Sverige. Smed. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:04 -
8055 Skulptur
Beethove. Höjd: 18cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:35 -
2031 Skulptur
Britt-Louise Sundell (1928-2011), Sverige. Gustavs..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:50